Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2015. Január 30. 14:50, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Csúcsrangadóval kezd a Győr

Csúcsrangadóval kezd a Győr

Női kézilabda BL

Rögtön a norvég Larvik elleni csúcsrangadóval kezd a kétszeres címvédő Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

A két csapat a maximális nyolc ponttal érkezett a csoportkörből, s mivel a hatos legjobb négy együttese bejut az áprilisi negyeddöntőbe, egy vasárnapi siker szinte azonmód továbbjutást ér. Ám a Győr és a Larvik is többet akar: a csoportelsőséget célozza meg, mert az kedvezményeket biztosít a kieséses szakaszra.
Az Audi Arénába látogató rivális csapatból többen aranyéremmel - és riói olimpiai repülőjeggyel - térhettek haza a decemberi, magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságról. Az ETO-ban kulcsjátékosok sora hiányzik. Két világklasszis, az irányító Görbicz Anita és a kapus Katrine Lunde várandós, míg a brazil Eduarda Amorim, a horvát Jelena Grubisic, valamint Orbán Adrienn térdszalagszakadás miatt nem léphet pályára. A hétfőn leigazolt norvég hálóőr, Kari Aalvik Grimsbö sem teljesen egészséges, ő még kihagyja a Larvik elleni csatát.
A Győr a csoportban oda-vissza verte a svéd Sävehofot és a dán Viborgot, és ezeket az eredményeket vitte magával. A magyar csapat a Larvik mellett még oda-vissza találkozik a Szűcs Gabriellával felálló romániai Nagybányával (Baia Mare) és a francia Metz-cel.

A 2. csoport 1. fordulójának programja:
Sävehof (svéd)-Baia Mare (román), Partille, vasárnap 14.00
Győri Audi ETO KC-Larvik (norvég), vasárnap 19.00
Viborg (dán)-Metz (francia), hétfő 19.00

Az állás: 1. Győr 8 pont (125-89), 2. Larvik 8 (106-94), 3. Metz 4, 4. Viborg 3, 5. Sävehof 1, 6. Baia Mare 0
A csoportból az első négy jut a negyeddöntőbe.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.