Hírek
2011. December 14. 14:38, szerda |
Belföld
Forrás: STOP/Vasárnap Reggel
Csukás István biztosan dűlőre jut az Operaházzal
Csukás István kapta az idei irodalmi Prima Primissima-díjat.
A hetvenöt éves író, költő úgy érzi, amellett, hogy elismerték az életművét, egy kicsit a műfajt, a gyerekirodalmat is díjazták. Az alkotó jelenleg egy gyerekoperán dolgozik.
- Ez szinte gyerekkori álmom. Az egész gyerekkorom a zenével telt el, hegedültem. Ráadásul gyerekopera alig van a világon. Magyarországon is csak egyről tudok, tehát bizonyos szempontból ez úttörő vállalkozás. Mese lesz, mint ahogy a felnőtteknek szóló operák nagy részének az alapja is az. Már kitaláltam mindent, el is kezdtem írni. Viszont az ember nem kezd el operát alkotni az asztalfióknak. Amikor végeztem a történettel, megkeresem a Magyar Állami Operaházat, és megpróbálunk dűlőre jutni. Már van zeneszerzőjelöltem is - meséli a Kossuth-díjas Csukás István, aki úgy érzi, a médiában háttérbe szorult a gyerekirodalom.
- Megjelenik egy kötet, és sehol nem írnak róla, a televíziókat nem érdekli. Pedig a szülőket tájékoztatni kellene, hiszen nem tudnak minden könyvet elolvasni. Másrészt pedig meg kellene dicsérni azokat a kollégákat, akik jót írtak. Ennek hiányát méltánytalannak tartom. A legjobb dolog az olvasás, kész csoda, mikor a fehér papíron a fekete betűk megelevenednek. És beindul agyunkban a képzeletmozi.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.
2025. Március 21. 07:29, péntek | Belföld
Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni
2025. Március 20. 08:00, csütörtök | Belföld
6000 megawatt felett termeltek a hazai naperőművek
Kedden újabb csúcsokra ért a magyarországi zöldenergia termelés.
2025. Március 20. 07:54, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén
A brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén, Európának új vezetésre, új patrióta vezetésre van szüksége, amely nem a saját hatalmát építi, hanem a nemzetek Európáját erősíti