Hírek
2018. Január 31. 15:38, szerda | Belföld
Csütörtökön átadják a Táncművészeti Egyetem táncpedagógiai központját
Február 1-jén átadják a Magyar Táncművészeti Egyetem legkorszerűbb táncpedagógiai központját.
Ezzel hivatalosan is elköltözik a VII. kerületi, Kazinczy utcai romkocsma negyedből az intézmény Koreográfus- és Táncpedagógus-képző Intézete, aminek épülete az évek során meglehetősen leromlott.
A MTE jogelődje az 1950-ben alapított Állami Balettintézet Andrássy úti helyiségeit elhagyva, a hetvenes évek közepén kapta meg átmenetileg a VII. kerületi épületet, amelyet oktatási tevékenységének bővítése miatt az ezredfordulóra alaposan kinőtt, ezért 2001-ben a Zuglóban kialakított campusra költöztette a táncművész képzést (a közoktatást és később a kollégiumot), hátrahagyva a táncpedagógiai és elméleti szakterületet.
Az eredetileg ideiglenesnek szánt elhelyezésből 42 év lett, a kis létszámú táncpedagógus-képzés pedig mintegy négyszáz fő oktatására duzzadt. A továbblépésnek azonban gátja volt a megfelelő ingatlan és a források hiánya.
AZ ELMÚLT KÉT ÉVBEN AZONBAN ÖSSZETETT FINANSZÍROZÁSI LEHETŐSÉGEK ADÓDTAK, A JELENLEGI CAMPUS MELLETT ÉVEK ÓTA ÜRESEN ÁLLÓ EGYKORI IRODAÉPÜLET PEDIG KÍNÁLTA A MEGOLDÁST.
A most átadás előtt álló, 1,2 milliárd forintból megvalósuló beruházással nemcsak az ország legkorszerűbb táncpedagógia-oktatási központját hozták létre, hanem az intézmény évtizedes széttagoltságát is megszüntetik, és ezzel Közép-Európa legnagyobb táncoktatási objektuma jön létre a Columbus utca–Dorozsmai utca–Amerikai út–Kacsóh Pongrác út által határolt területen.
A háromszintes új komplexum próbatermeinek mindegyike tökéletesen felszerelt oktatástechnikai eszközökkel, köztük nagy képernyős televízióval, hang- és képrögzítőkkel, lejátszókkal, illetve zongorával. Némely balett-terem alapterülete a legnagyobbak között van az országban. Az elméleti oktatóhelyiségek és tanszéki irodák mellett a legfelső szinten tetőkert és terasz, valamint fél tucat apartman található, az utóbbiak a vendégtanárok és a külföldi hallgatók számára.
A Táncpedagógiai kar új épülete
Az utóbbi évtizedek legjelentősebb táncművészeti projektje az építkezés ideje alatt a Balettintézet alapítóiról (Lőrinc György és Merényi Zsuzsa) a Lőrinc–Merényi nevet kapta. A Stúdió In-Ex tervei alapján a Laterex Építő Zrt. háromnegyed év alatt hozta létre szinte teljes egészében kormányzati támogatással.
Forrás: fidelio.hu
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 22. 07:58, péntek | Belföld
Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
2024. November 22. 07:56, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint óriási mértékben sikerült kiszélesíteni Magyarország mozgásterét
Az elmúlt egy évben óriási mértékben sikerült kiszélesíteni Magyarország mozgásterét, elsősorban a nemzetközi politikai térben, ami a határon túli magyar közösségek megerősödését is jelenti
2024. November 22. 07:54, péntek | Belföld
Rogán Antal abban bízik, sokan fogják használni a Digitális Állampolgárság Programot
Abban bízom, hogy a Digitális Állampolgárság Program alkalmazás széles tömegeknek elnyeri a támogatását, sokan fogják használni, mert látni fogják, hogy így egyszerűbb ügyet intézni, magukat azonosítani
2024. November 21. 07:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége hazánkban építi fel az első gyárát a régióban
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban - jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.