Hírek
2025. Március 20. 07:12, csütörtök | Helyi
Dandártábornokká nevezték ki a győri légvédelem volt parancsnokát
Sulyok Tamás köztársasági elnök nemzeti ünnepünkön dandártábornokká nevezte ki Könczöl Ferencet,
az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnokát, aki korábban a győri légvédelmi rakétaezred parancsnoka is volt.
Dandártábornok lett a többi mellett:
- dr. Molnár Ferenc József, a NATO Védelmi Akadémia (Róma, Olaszország) Oktatástámogató Főosztály vezetője,
- Németh Zoltán, a Szövetséges Fegyveres Erők Szárazföldi Parancsnoksága (Izmir, Törökország) törzsfőnök hadműveleti helyettese,
- Könczöl Ferenc, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár parancsnoka (a felvételen jobb szélen),
- Mészáros Lászlót, a HM Tábori Lelkészi Szolgálat Protestáns Tábori Püspökség püspöke.
(Fotó: Facebook/ Szalay-Bobrovniczky Kristóf )
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi
Csak óvatosan az utakon
Elszoktak a közlekedők a havazástól.
2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi
Győriek is lehetnek az év sportolói
Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
