Hírek
2015. Október 12. 15:22, hétfő |
Helyi
Forrás: InfoGyőr
Defibrillátort helyeztek el a győri vasútállomáson
A DB Schenker által adományozott életmentő készülékeket a győri, a hegyeshalmi és a kecskeméti állomáson helyezte el a vasúttársaság.
Életmentő defibrillátor készülékeket helyezett el a MÁV a győri, hegyeshalmi és kecskeméti vasútállomáson a DB Schenker Rail Hungária Kft. támogatásával. Az eszközök ünnepélyes átadóját a győri vasútállomáson tartották, ahol a társaságok vezetői a szakszerű és gyors cselekvés fontosságát hangsúlyozták, a könnyen kezelhető készülékek használatát pedig szakértő mutatta be.
A vasúttársaság az utasai biztonságát, biztonságérzetét szeretné növelni a defibrillátorok kihelyezésével, a DB Schenker pedig társadalmi felelősségvállalását hangsúlyozza a három életmentő készülék adományozásával. A vállalat mintegy kétmillió forintos értékkel segíti így a MÁV-csoportot, és a készülékek használatát támogató képzést is biztosítja összesen hatvan dolgozónak, köztük állomásfőnököknek, pénztárosoknak, jegyvizsgálóknak.
A defibrillátorok azért is jelentenek fontos új szolgáltatást az érintett vasútállomásokon, mert hirtelen szívhalál esetén minden egyes perc számít. Újraélesztés nélkül már négy-öt perc után idegrendszeri károsodások következhetnek be, és szakszerű segítség gyakran nem áll rendelkezésre. A társaságok ezért is tartják jelentős vívmánynak olyan automata készülékek elérhetőségét az állomásokon, amelyek baj esetén külön szakképzettség nélkül is bevethetők. Az eszközöket tároló faliszekrényekhez jól ismert piktogramok vezetnek el, a defibrillátorokon használati útmutató olvasható, és alkalmazásukat hangutasítások teszik még könnyebbé.
Az ünnepélyes átadón Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy egy-egy állomáson és annak környezetében naponta sok ezer ember fordul meg. Ha közülük csak egy személy életét is megmenti majd valamelyik készülék, már érdemes volt őket elhelyezni. Németh Nándor, a DB Schenker Rail Hungária Kft. ügyvezetője kiemelte, hogy a vállalat szociális elkötelezettségét már nem először mutatja meg egészségügyi területen. 2014-ben kórházi műszereket adományoztak, idén pedig úgy gondolták, még szélesebb körben, a tevékenységükhöz kapcsolódóan segítik adománnyal az utazóközönséget és a vasúton dolgozókat. Csépke András, a MÁV-START Zrt. vezérigazgatója úgy fogalmazott, hogy a defibrillátorok egyfajta speciális egészségügyi szolgáltatással bővítik a MÁV-csoport szolgáltatásainak sorát, a vasúttársaság utasok iránt érzett felelősségének újabb jeleként.
Az eseményt Fehér Miklós, a 2004-ben hirtelen szívmegállás következtében a futballpályán fiatalon elhunyt egykori válogatott labdarúgó, ifjabb Fehér Miklós édesapja is megtisztelte jelenlétével. A győri Fehér Miklós Labdarúgó Akadémia névadójának édesapja fia halála óta rendre kiáll a szívbetegek ügye mellett.
A defibrillátorok használatát Varga Erika, a készülékeket forgalmazó Defibrillátor Plusz Kft. ügyvezetője szemléltette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
