Hírek
2024. Június 23. 09:12, vasárnap | Helyi
Diákként dolgozni, diákként adózni
A nyári munkát vállaló diákok bejelentésére, adózására – a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével – ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalókra.
Sőt, esetükben igénybe vehető a 25 év alattiak kedvezménye is!
A diákok szülői engedéllyel 16 éves koruktól dolgozhatnak, de szünidőben már a 15 éves nappali tagozatos tanulók is vállalhatnak munkát. A munkavállaláshoz adóazonosító jelre van szükség, ezért ha a diák még nem rendelkezik vele, vagy elvesztette az adókártyáját, akkor azt a NAV-nál tudja igényelni, legegyszerűbben az ONYA-n.
| A munkavégzésről szóló megállapodás előtt célszerű a leendő munkáltatót ellenőrizni a NAV honlapján, az „Adatbázisok” rovatban. |
A diákmunkával szerzett jövedelemre is érvényes a 25 év alatti fiatalok kedvezménye, miszerint az arra jogosult fiatalnak havi 576 601 forintig nem kell személyi jövedelemadót fizetnie.
Ez az adóalapból levonható kedvezmény 2024-ben havonta maximum 86 490 forint adómegtakarítást jelent. A kedvezmény érvényesítését a fiatalnak nem kell kérnie, azt a munkáltató, rendszeres bevételt juttató kifizető a jogosultsági hónapokban automatikusan figyelembe veszi, kivéve, ha a fiatal nyilatkozatban kéri a kedvezmény részleges vagy teljes mellőzését.
Munkaviszony esetében ragaszkodni kell az írásban megkötött – alapbért, munkakört tartalmazó – munkaszerződéshez, mely 18 éves kor alatt csak a törvényes képviselő hozzájárulásával érvényes.
A diáknak meg kell kapnia a minimálbért, ami napi 8 órás foglalkoztatásnál havonta bruttó 266 800 forint.
(fotó: illusztráció, pixabay)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
2026. Február 02. 08:10, hétfő | Helyi
Új mentőautót kapott a győri állomás is
A győri mentőállomás új, elektromos mentőhordággyal is felszerelt, modern, újgenerációs mentőautóval gazdagodott
2026. Február 02. 07:11, hétfő | Helyi
A Magyarság KicsiNagykövetei a Városházán
A győri Városháza adott otthont a Magyarság KicsiNagykövete országos felmenőjű verseny Győr-Moson-Sopron vármegyei díjátadó ünnepségének
2026. Február 01. 08:19, vasárnap | Helyi
A Mága-koncertből adomány jutott a Petznek
A győri Audi Arénában adott koncertet Mága Zoltán Liszt Ferenc-díjas hegedűművész,
