Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2019. Július 26. 18:00, péntek | Belföld

Díjat hoztak létre a nevelőszülők elismerésére

Díjat hoztak létre a nevelőszülők elismerésére

Díjat alapított az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a nevelőszülők munkájának elismerésére. Az első díjakat november 12-én, a szociális munka napján adják át. Még tart a jelölés.

A minisztérium az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta, a Szent Anna-díjra augusztus 12-ig lehet jelölni nevelőszülőket.

A díjat évente hatan kapják meg, és azokat a nevelőszülőket is jutalmazzák, akik fogyatékossággal élő gyermeket nevelnek, vagy fogyatékossággal élő fiatal felnőttet látnak el – tették hozzá.

Hangsúlyozták, a kormány célja, hogy a gyermekvédelmi szakellátásból a gyermekek elsődlegesen nevelőszülői családokhoz kerüljenek. Jelenleg a gyermekvédelemi rendszerben lévő 23 ezer gyermek közül 15 ezren élnek nevelőszülőknél, róluk mintegy 5200 nevelőszülő gondoskodik – ismertették.

A közleményben emlékeztettek arra, hogy a nevelőszülői hivatás 2014 óta minősül foglalkoztatási jogviszonynak, 2020. január 1-től pedig azok a nevelőszülők, akik kisgyermekekről gondoskodnak, nevelőszülői gyedet kapnak.

Forrás: hirado.hu

Kép: szabolcsihir.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj