Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2016. Június 09. 07:46, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Dízelbotrány - Újabb VW modellek mehetnek a szervizekbe

Dízelbotrány - Újabb VW modellek mehetnek a szervizekbe

Magyarországon is megkezdődnek a műszaki intézkedések a Volkswagen kifogásolt dízelmotorjaival szerelt Passat, CC és Eos modelljeinél azt követően,

hogy a múlt héten a német Szövetségi Közlekedési Hivatal (Kraftfahrtbundesamt, KBA) jóváhagyta a modellekre kidolgozott műszaki megoldásokat.

Magyarországon első lépcsőben 1365 Passat-tulajdonost értesítenek a piacon lévő mintegy 8000 Passat tulajdonosa közül - közölte a VW márkáinak magyarországi importőre, a Porsche Hungaria (PH) szerdán.

A pontos tájékozódás érdekében javasolják, hogy az ügyfelek előzetesen érdeklődjenek a hazai Volkswagen márkakereskedésekben.

A konszern több mint 800 ezer, EA 189 gyári kódú 2,0 literes TDI-motorral felszerelt jármű visszahívására és javítására kapta meg ezúttal az engedélyt. Az újabb lépéssel a Volkswagen folytatja az év elején elkezdett akciót, amelynek keretében szoftveres módosításokat hajt végre a járműveken költségmentesen. Az akció az Amarok modellekkel indult, Magyarországon februárban.

Az importőr és a szerződött márkakereskedések értékesítési adatai alapján Magyarországon 35 283 dízelüzemű járműnél van szükség szervizre a károsanyag-kibocsátási jellemzők megfeleltetése érdekében. EA 189 típusú dízelmotorral van felszerelve Magyarországon 12 427 Volkswagen személyautó, 4343 Volkswagen haszonjármű, 11 964 Skoda, 6014 Audi és 535 SEAT - közölte korábban a PH.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.