Hírek
2017. Október 24. 10:35, kedd | Belföld
Drogcsempészt fogtak a határon
Egy magyar férfi autója tankjában próbált meg Hollandiából Magyarországra csempészni 37,5 millió forint értékű kábítószert, de a rendőrség és a NAV munkatársai a magyar-osztrák határon lekapcsolták a drogfuvart.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást T. Tibor 47 éves magyar állampolgárral szemben. A férfi a rendelkezésre álló adatok szerint azért utazott Hollandiába, hogy onnan nagyobb mennyiségű kábítószert szállítson személyautóval Magyarországra.
Visszafelé azonban már várták: a Készenléti Rendőrség munkatársai 2017. október 22-én a délutáni órákban Hegyeshalomnál ellenőrzés alá vonták T. Tibort. A nyomozók a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőreinek segítségével átvizsgálták a járművet és az üzemanyagtartályban kialakított rejtekhelyen 6 kilogramm amfetamint, valamint 5.000 darab MDMA tablettát találtak.
A rendőrök a kábítószert lefoglalták, ennek feketepiaci értéke körülbelül 37,5 millió forint.
Forrás: police.hu

Fotó: police.hu - A drogcsempész autója
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
