Hírek
2018. Szeptember 24. 19:20, hétfő | Belföld
Drogot árultak a diákok a Debreceni Egyetemen
Hosszú évekre börtönbe kerülhetnek azok a magyar és nigériai vádlottak, akik egy debreceni gimnáziumban és az egyetemen is marihuánát árultak.
A hat vádlott 2014 ősze és 2015 tavasza között 50 embernek adott el több mint 1 kilogramm marihuánát. A vevők többsége külföldi egyetemista volt. L. B. elsőrendű vádlott szerezte be a marihuánát A. O. B. negyedrendű vádlottól. L. B. egy gimnáziumban, a többiek többnyire Debreceni Egyetemen tanultak.
A.J. másodrendű vádlott egy közösségi profilt is létrehozott, így tudták tartani a kapcsolatot a vevőkörrel. A marihuánát könyvként, kémiaként vagy kémiakönyvként emlegették számmal megjelölve, ami a kábítószer mennyiségét jelentette. A kábítószert a Debreceni Egyetem Kémia Épületében, vagy annak környékén, vagy a dohányzóhelyen értékesítették, grammját 2-3 ezer forintért.
A vádlottak 2014-ben egy másik kábítószeres ügyben kerültek képbe a rendőrségnél. Egy gyanúsított vallomása alapján indult el a nyomozás, később már mindegyikük telefonját lehallgatták.
A bíróság első fokon L. B. első rendű vádlottat 5 év, A. J.-t szintén 5 év, E. A. O.-t 5 év 6 hónap, A. O. B.-t 5 év 6 hónap, D. L. Z.-t 3 év 10 hónap, D. D. I.-t 4 év fegyház büntetésre ítélte. Az ítélet ellen az ügyész súlyosbításért, a vádlottak enyhítésért fellebbeztek.
A hat vádlott tárgyalása határozat hirdetéssel folytatódik szerdán, a Debreceni Törvényszéken.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció- police.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
