Hírek
2013. Április 23. 14:42, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Dunakapu téri átépítések - Három szintes mélygarázs
Jóváhagyta az önkormányzati ciklus egyik nagyprojektje, a Dunakapu tér átépítésének tervmódosítását kedd reggeli rendkívüli ülésén a győri közgyűlés.
A 17 támogató és egy ellenszavazat, valamint három tartózkodás mellett elfogadott polgármesteri előterjesztés alapján a korábbi elképzelésekhez képest így nem egy-, hanem háromszintes mélygarázs épülne a Mosoni-Duna partján. A Győr belvárosában fekvő térről már elterelték az átmenő járműforgalmat, és a tervek szerint a mélygarázs mellett rendezvényteret és folyóparti korzót alakítanak itt ki.
Borkai Zsolt polgármester (Fidesz-KDNP) az ülés kezdetén jelezte: annak ellenére hívta össze a tanácskozást, hogy a hat ellenzéki városatya rendkívüli ülést kezdeményező beadványa formailag és tartalmilag sem felelt meg az előírásoknak. Az előterjesztésben teljesíthetetlen határidők szerepelnek, a bennük szavazásra feltett kérdések pedig nem egyértelműek - mondta. Reményét fejezte ki, hogy a viták ellenére átadhatják a létesítményt.
A rendkívüli közgyűlést három szocialista, egy DK-s, valamint egy jelenlegi és egy volt jobbikos képviselő kezdeményezte. Neupor Zsolt (DK) az ülésen azt emelte ki: ők azon a helyzeten szeretnének változtatni, hogy "a sajtóból kell értesülnünk arról, hogy koncepciót váltunk", és módosul a mélygarázs terve.
Hofbauer Sándor (Jobbik) annak a véleményének adott hangot: egy felújított reneszánsz bástya több turistát vonz, mint egy "betonteknő". Úgy vélte, a mélygarázs éppen a kitűzött céllal ellentétesen hatna, hiszen bevonzaná a forgalmat a belvárosba.
A tervet korábban többször is bírálták civil szervezetek, mondván, amiatt károsodik, és nem lesz a nagyközönségnek bemutatható a középkori Duna-bástya. A városvezetés erre azt közölte: a leendő földalatti parkolónál bemutatják majd e műemlék egyes részeit.
Fotó:archeologia.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
