Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2018. Március 20. 06:00, kedd | Helyi sport

Edzőt vált a győri női kosárlabda csapat

Edzőt vált a győri női kosárlabda csapat

Völgyi Péter helyett Sandro Orlando vezeti a CMB Cargo UNI Győr női kosárlabdacsapatát.

A klub honlapjának hétfői közleménye szerint azt követően bontottak közös megegyezéssel szerződést Völgyivel, hogy szombaton hazai pályán kaptak ki a Ceglédtől, illetve korábban a Diósgyőr elleni rangadót is elvesztették.

"Nehéz döntést kellett meghoznunk, de úgy éreztük, szükség van erre a lépésre, hiszen most kezdődik a szezon legfontosabb időszaka, jön a Magyar Kupa és a bajnoki rájátszás." - idézte a klub honlapja Fűzy András társadalmi elnököt. Hozzátette: Völgyi Péter szép eredményeket ért el a klubbal. "A bajnoki döntő, a bronzérem remek eredmény volt, viszont az utóbbi időszakban nem úgy jöttek az eredmények, ahogyan azt vártuk." - jelentette ki.

Hozzátette, a váltásnál olyan edzőben gondolkodtak, aki rutinos, ismeri a magyar mezőnyt, s "képes felrázni a társaságot".

A jövőben Sandro Orlando vezeti a CMB Cargo UNI Győr női kosárlabdacsapatát.

A kiváló pedagógus hírében álló olasz szakember erősségeként emlegetik közösségformáló erejét is.

Orlando ma este meg is tartotta első edzését, mely előtt így nyilatkozott:

“Nagyon köszönöm a győrieknek, hogy rám gondoltak, örömmel jöttem ide, hiszen nagy hagyományokkal rendelkező klub, rendre a nemzetközi kupákban szerepel. Bízom benne, eredményesen tudunk szerepelni. Sok időnk nincs, hiszen nyakunkon az első erőpróba, a Magyar Kupa, s a rájátszás is hamarosan kezdődik. Minden másodperc nagyon fontos, hogy minőségi munkát végezzünk.”

Az 57 esztendős Sandro Orlando pályafutásának legnagyobb sikere az Európa-kupa sorozat 2008-as megnyerése volt az olasz Schióval. A szakember már dolgozott Magyarországon, a 2015/16-os idényben a PINKK Pécs vezetőedzőjeként bronzérmet szerzett a bajnokságban és a Magyar Kupában is. Felnőtt csapatoknál szerzett tapasztalata mellett 2009 óta dolgozik az olasz utánpótlás területén is, jelenleg az U20-as válogatott vezetőedzője. - emlékeztet a honlap.

Forrás: origo.hu; gyorikosar.hu

Kép: Women's Basketball Club Győr/Facebook

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 13:44, péntek | PR

Vállalkozási ötletek külföldről amelyek jelenleg trendinek számítanak

Az elmúlt években brutál módon felgyorsult az üzleti trendek nemzetközi körforgása: ami tegnap még csak az USA-ban vagy Nyugat-Európában ment nagyot, az ma már simán felbukkan a magyar piacon is.

2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi

Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.

2025. December 19. 08:05, péntek | Helyi

Sokat tettek a drogprevenció és bűnmegelőzés területén

Az önkormányzat minden évben két olyan szakembert részesít elismerésben, akik a drogprevenció, az egészségfejlesztés, a kezelés vagy a kínálatcsökkentés területén kiemelkedő, példaértékű munkát végeznek.

2025. December 19. 07:34, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Dárdai Pál lett az Újpest FC sportigazgatója

A korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pált nevezték ki csütörtökön az Újpest FC labdarúgócsapatának sportigazgatójává.