Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2012. Március 30. 12:30, péntek | Helyi
Forrás: Nyugathír

Egy 15 éves tanulót rabolt ki Győr-Adyvárosban a 24 éves férfi

Egy 15 éves tanulót rabolt ki Győr-Adyvárosban a 24 éves férfi

A gyors rendőri intézkedésnek köszönhetően pár órán belül lakásán kopogtattak a győri nyomozók annak a 24 éves férfinak, aki szerdán kora délután Győr-Adyvárosban rabolt ki egy 15 éves tanulót.

A tinédzser egy barátjával várakozott a buszmegállóban, mikor egy számára ismeretlen férfi lépett oda hozzájuk, s ismeretségükre hivatkozva akarta őt félre hívni. Mivel a fiatalember mindezt megtagadta, így az ismeretlen erőszakot alkalmazva rángatta be őt a közeli ház oldalához, ahol a rémült fiút veréssel fenyegette meg, ha értékeit nem adja át részére. A sértettnek e közben sikerült kicsusszannia az őt inzultáló férfi figyelme alól. Menekülni kezdett. Futása közben aztán megbotlott és elesett. Ekkor vette magához támadója a táskáját, melyben mobiltelefonja és iratokkal teli tárcája is benne volt.

Lakossági segítségnek köszönhetően a rendőrök percek alatt kiérkeztek a helyszínre. A járőrök a személyleírás, a tanúk elmondása, valamint az adatgyűjtés alapján késő délután a Győri Rendőrkapitányságra állították elő a győri illetőségű férfit.

Ellene előzetes letartóztatásának kezdeményezése mellett indított eljárást rablás megalapozott gyanúja miatt a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi

Táncra perdítik az egész várost

Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.

2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi

Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán

Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.

2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi

Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem

Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.