Hírek
2016. Május 05. 07:54, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: mti
Egy Ferrari kordonnak csapódott a Nagy Futamon, nyomoz a rendőrség
A rendőrség a vasárnapi Nagy Futam autós bemutatója miatt nyomozást indított - erősítette meg a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerda este az RTL Klub Híradójában elhangzottakat az MTI-nek.
Vasárnap negyedik alkalommal rendezték meg Budapesten a Nagy Futam elnevezésű autó-, motorsport- és légibemutatót. A rendezvény központja a budai Várkert Bazárnál volt, onnan indultak és oda is érkeztek vissza az autók, a légibemutatókat pedig a Duna felett tartották.
Az Index hétfőn írt arról, hogy a vasárnapi rendezvényen egy Ferrari megcsúszott a kockaköveken, és a kordonnak csapódott a Várkert Bazár előtti részen. A balesetben a fémkerítés megütött öt nézőt. Ők azonnali orvosi ellátásban részesültek. Három embert biztonsági vizsgálatra kórházba vittek, de mindannyian csak könnyebb sérüléseket szenvedtek - közölte a portál.
A BRFK az MTI megkeresésére azt írta: foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségének gyanúja miatt indítottak eljárást ismeretlen tettes ellen. Bővebb tájékoztatást a nyomozás érdekeire hivatkozva nem adtak.
Az M1 Híradójában szerdán arról számoltak be, hogy a Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ) a vasárnapi Nagy Futamon történt egyik légi mutatvány miatt indított vizsgálatot. A híradóban felidézték: a rendezvényen három gép egyszerre repült át a Lánchíd alatt, és az egyiknek a kereke - valószínűleg a nagy széltől - beleért a vízbe. A gép aztán fel tudott emelkedni, így végül nem történt baleset - tették hozzá.
A KBSZ a hirado.hu-val azt közölte: egyelőre adatokat gyűjtenek és ellenőrzik, hogy a rendezvényen minden szabályt betartottak-e.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek
Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében
Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton
2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek
Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben
A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek
Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.
2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek
Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.
