Hírek
2012. Március 14. 10:30, szerda |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Egyeztetést kérnek a szaktárcától a Győr-Veszprém vasútvonal változásairól
Levelet írt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkárának Kara Ákos győri országgyűlési képviselő, valamint Talabér Márta várpalotai polgármester:
Azt kérik a tárcától, hogy a Győr-Veszprém vasútvonalat érintően folytasson a tárca egyeztetéseket a tervezett menetrend-változásokról.
Nemzeti Fejlesztési Minisztérium
Dr. Völner Pál
államtitkár úr
részére
Tisztelt Államtitkár Úr!
Országgyűlési képviselőként és korábban a megyei közgyűlések
alelnökeiként is folyamatosan figyelemmel kísértük és támogattuk azt a
munkát, amely az előző szocialista kormány alatt bezárásra ítélt
Győr-Veszprém vonalszakasz megújítását segítette.
Az elmúlt esztendőkben civil szervezetek és önkormányzatok munkáját is
segítettük abban, hogy Győr és Veszprém között mind a munkába járás,
mind az iskolába járás, mind pedig a turisztikai, idegenforgalmi
térségi célok megvalósuljanak.
A térségünkben megalakult Bakonyvasút Szövetség korábban sok-sok
alkalommal segítette ezen célok megvalósulását. A Bakonyvasút
Szövetség 18 magánszemély, 8 települési önkormányzat (köztük Veszprém,
Zirc és Bakonyszentlászló) és 5 civil szervezet részvételével 2008.
június 27-én alakult meg. Azóta számos esemény, rendezvény, program
gazdája lett a szövetség.
Az elmúlt héten napvilágot látott hírek alapján az érintett térség
országgyűlési képviselőiként azt javasoljuk, hogy a Bakonyvasút
Szövetség képviselővel folytasson a szaktárcájuk egyeztetést a
Győr-Veszprém vonalszakaszról, illetve külön kiemelten konkrétan a
menetrendi kérdésekkel kapcsolatban. Az egyeztetésen természetesen mi
magunk is részt kívánunk venni és reményeink szerint közösen mindenki
számára megnyugtató megoldást találunk.
Munkájához további sok sikert kívánva, tisztelettel üdvözli:
Várpalota-Győr, 2012. március 12.
Talabér Márta Kara Ákos
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
