Hírek
2016. Október 13. 00:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: mti
Egymilliárd forintból korszerűsíti két épületét a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal
Egymilliárd forintos európai uniós támogatásból végez energiamegtakarítást eredményező korszerűsítést a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal két győri épületében.
A közlemény szerint a Széchenyi 2020 keretében végzendő felújítás az Árpád úti épületben jövő márciusban, a Tatai útiban pedig még az idén elkezdődik. A projekt a jövő év végén fejeződik be.
A munkálatokra közbeszerzést írt ki a kormányhivatal, az eljárások még folyamatban vannak.
Az 1971-ben épült Árpád úti épületben az átadás óta nem volt jelentősebb felújítás, építészeti és gépészeti rendszere elavult. A kivitelezés során hőszigetelik az épületet, napelemrendszert építenek ki és úgynevezett függönyfalat húznak fel. A fejlesztéssel az épület energetikai minőség szerinti besorolása a rosszról a korszerűt megközelítőre javul.
A kivitelezés időszaka alatt az ügyfélfogadás és a munkavégzés egy másik helyszínen lesz, de az erre vonatkozó beszerzési eljárást még nem folytatták le.
A Tatai úti épület külső falainak és nyílászáróinak energetikai értékei nem megfelelőek, a hőtermelő rendszer elavult, teljesítménye nem igazodik az épület tényleges teljesítményéhez. A fejlesztéssel az épületek energetikai minőség szerinti besorolása a közel nulla energiaigényre vonatkozó követelményeknek megfelelőre javul. A kivitelezés nem zavarja majd az épületben folyó munkát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi
Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet
Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
