Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2013. Augusztus 22. 13:28, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Egymilliárdos fejlesztés egy győri robotgyárban

Egymilliárdos fejlesztés egy győri robotgyárban

Az osztrák anyavállalat értékesíti a győri gyártmányokat, amelyek csaknem teljes egészében a külpiacokon, Európán kívül Indiában, Kínában és az Egyesült Államokban találnak gazdára.

Az automatizált robotrendszereket gyártó győri Igm Kft. az idén 7 milliárd forint körüli árbevételre számít, az osztrák tulajdonú cég a vevők egyedi igényeinek a korábbiaknál már gyorsabban eleget tud tenni, mivel 855,5 millió forintért komplex technológiai fejlesztést hajtott végre - mondta Fenyősi Béla, a cég ügyvezetője az MTI-nek csütörtökön.

Az Európai Unió és a magyar állam 164,4 millió forintos támogatást nyújtott a 855,5 millió forintos beruházáshoz. A támogatási összeget a vállalkozás az Új Széchenyi Terv Gazdasági Operatív Programja keretében nyerte el. Az új kapacitások belépésével több mint 10 százalékkal emelkedett a munkahelyek száma. Jelenleg 154 munkatársat foglalkoztatnak, a szakmunkások mellett egyre több mérnököt, akik a konstrukciókat közösen fejlesztik ki az ausztriai anyavállalatának szakembereivel.

A tavaly 7,3 milliárd forintos árbevételt elért vállalkozás a technológiai fejlesztés keretében a robotrendszerek gyártásához szükséges gépeket, egyebek között Japánból két komplett megmunkáló központot vásárolt. Utóbbiak értéke elérte az 1,4 millió eurót. A meglévő üzemépületet pedig közel 1600 négyzetméterrel növelték a győri ipari parkban.

A Győrben készült termékeket a földmunkagép- és a teherautó-gyártók, a hajóépítő és a vasúti szerelvénygyártó cégek használják. Az osztrák anyavállalat értékesíti a győri gyártmányokat, amelyek csaknem teljes egészében a külpiacokon, Európán kívül Indiában, Kínában és az Egyesült Államokban találnak gazdára. Indonézia, Thaiföld és Belorusszia új piacnak számít. További értékesítési lehetőséget látnak Brazíliában is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.