Hírek
2018. Június 17. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Egyre népszerűbb az apák napja
Kezd beépülni a köztudatba az apák napja - mondta Léder László pszichológus, az Apaakadémia alapítója az M1 aktuális csatornán szombaton.
A kutatók szerint a modern társadalmak "apátlan társadalmak": a nő feladata a család, a férfié a pénzkeresés. Ezt meg kellene változtatni, hiszen ez nem működik, a gyerekeknek pszichológiailag ugyanúgy szükségük van az apára, mint az anyára - mondta Léder László.
"Ezt nem lehet megúszni, oda kell tennie magát az apának is. (...) Időt és figyelmet kell szentelni a gyerekeinkre" - jegyezte meg a pszichológus.
Az Apaakadémia előadásokat, beszélgetéseket szervez, a programok ősztől folytatódnak, ezekről az interneten lehet tájékozódni - mondta a szervezet alapítója.
Az apák napját június harmadik vasárnapján tartják, vannak nyugati országok, ahol már több mint egy évszázada.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
