Hírek
2016. Június 21. 10:41, kedd |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Egyre növekvő támogatás az önkéntes tűzoltó egyesületeknek
2016-ban tovább emelkedett az önkéntes tűzoltó egyesületek költségvetési támogatása, így ebben az évben ilyen célra hatszázmillió forint áll rendelkezésre országosan.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Magyar Tűzoltó Szövetség 2016-ban kiírt pályázatán a hatszázmillió forintból százmilliót az önkéntes mentőszervezetek kapnak, a fennmaradó félmilliárd forint háromféle módon kerül a tűzoltó egyesületekhez. Egyrészt az önállóan beavatkozó egyesületek juthatnak állami támogatáshoz, háromszázötvenhat millió forint értékben a hivatásos tűzoltó-parancsnokságokkal együttműködő egyesületek pályázhatnak, harmadrészt tűzoltógépjárművek átadására ad lehetőséget ez a keret.
A pályázatra Győr-Moson-Sopron megyéből az ötvenhat együttműködéssel rendelkező egyesületből ötvenhárom pályázott. Az országosan elnyerhető forrásból a megyében működő önkéntes tűzoltó egyesületek összesen 42.002.533 forint összegben nyertek el támogatást, ez az országosan kiosztott összeg több, mint 12 %-a.
A pályázat keretében üzemeltetési költségekre 5.995.159 forint, szertárfelújításra 4.807.948 forint, tűzoltó szakfelszerelésekre 28.498.226 forint, oktatásra 281.200 forint jutott, EDR rádiókra 2.420.000 forint jutott a megyei tűzoltó egyesületeknek.
A támogatások értéke 2012-től kezdődően évről évre emelkedik. 2011-ben a megye működési területén lévő együttműködési megállapodással rendelkező egyesületek közül harminckettő pályázott, részükre 9.365.000 forint támogatást biztosított a pályázat. 2012-ben huszonhárom önkéntes tűzoltó egyesület pályázott, akkor 11.275.605 forint értékben kaptak támogatást. A 2013-as évben összesen 27.815.861 forint értékben, míg 2014-ben negyvenegy egyesület összesen 38.329.424 forint értékben kapott támogatást, 2015-ben pedig ötvenhét egyesület 46.620.206 forint értékben nyert el forrásokat.
A megyében működő önkéntes tűzoltó egyesületek 2016. évben eddig több mint százszor vonultak, és be is avatkoztak, segítve a hivatásos tűzoltóságok hatékonyabb munkavégzését.
Igazgatóságunk az egyesületeket folyamatosan tájékoztatja a kiírt és a jövőben várható pályázati lehetőségekről, ösztönözve őket arra, hogy minél aktívabban vegyenek részt a szakmai és egyéb pályázatokon. Ennek köszönhetően az önkéntes tűzoltó egyesületek megyénkben a vidékfejlesztési pályázatok aktív résztvevői is.
Közös érdekünk, hogy megyénk lakossága a lehető legnagyobb biztonságban érezze magát, egy esetleges katasztrófa idején pedig a lehető leghamarabb érkezzen a segítség, amellyel a lakosság, a termelő és szolgáltató szektor biztonságát garantálhatjuk. Ehhez nagymértékben hozzájárul a BM OKF által nyújtott pályázati támogatás, hiszen ezáltal is fejlődik eszközparkjuk és növekszik beavatkozásaik hatékonysága.
Az egyesületek a pályázat végeredményéről a katasztrófavédelmi igazgatóságok, illetve a velük együttműködési megállapodást kötő hivatásos tűzoltó-parancsnokságok útján kapnak értesítést. A pályázat lebonyolításának következő eleme a szerződések megkötése, melynek előkészítő munkálatai jelenleg már zajlanak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 08:26, hétfő | Helyi
Nagy volt a forgalom a rendelőkben novemberben
Fellélegezhettek az orvosok az egyik győri gyermekorvosi rendelőben.
2025. December 08. 08:08, hétfő | Helyi
A jövő útjait mutatta be a Széchenyi-egyetem
Jelentős érdeklődés mellett rendezte meg pályaorientációs konferenciáját a Győri Egyetemért Közhasznú Egyesület a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkjában.
2025. December 08. 07:06, hétfő | Helyi
Kadler Gusztávról neveztek el utcát Győrben
Győr Megyei Jogú Város közgyűlése október végén több közterület elnevezését is jóváhagyta. Az új utcanevek a város díszpolgárainak a neveit viselik.
2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi
50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától
2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.
