Városlista
2023. március 28, kedd - Gedeon, Johanna

Hírek

2021. Szeptember 06. 09:41, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre több gyerek fertőződik meg Szerbiában

Egyre több gyerek fertőződik meg Szerbiában

Egyre több gyereket fertőz meg a koronavírus Szerbiában, az egészségügyi intézmények vezetői a szerbiai közszolgálati televízióban vasárnap este arról számoltak be,

hogy a nyaralásból visszatérő, oltatlan családból származó gyerekek is különböző tünetekkel jelentkeznek az orvosoknál.

Aleksandar Stojanovic szakorvos kiemelte, azoknak a gyerekeknek a száma is magas, akik maguk ugyan nem mutatnak tüneteket, de megfertőzik a nem beoltott családtagjaikat.

Rámutatott, azok is megfertőződhetnek, akik felvették a védőoltás két adagját is, de náluk nagyon enyhék a tünetek.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában hétfőre 2800-zal 779 723-ra, Koszovóban 890-nel 152 169-re, Észak-Macedóniában 459-cel 180 046-ra, Montenegróban 472-vel 118 104-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 333-mal 216 124-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 21-gyel 7379-re, Koszovóban 24-gyel 2629-re, Észak-Macedóniában 21-gyel 6066-ra, Montenegróban néggyel 1757-re növekedett. Bosznia-Hercegovinában nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma 9862 maradt.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Március 24. 15:32, péntek | Külföld

Hamarosan ellentámadást indítanak az ukránok

Hosszú idő óta ismert, hogy tavasszal az ukránok ellentámadást terveznek, most az ukrán szárazföldi erők parancsnoka, Olekszandr Szirszkij arról beszélt, hogy hamarosan ellentámadásba kezdenek.

2023. Március 23. 06:00, csütörtök | Külföld

Ukrán vezérkar: folytatódnak a súlyos harcok Bahmutban

A legsúlyosabb harcok szerdán a Donyeck megyei Bahmut déli és északi részeiben zajlottak, az orosz erők emellett folytatták támadásaikat a régióban Avgyijivka és Marjinka irányában - írta az ukrán vezérkar helyzetjelentésében.