Hírek
2012. Január 11. 14:35, szerda |
Helyi
Forrás: Revita TV
Egyre több külföldi vásárló keresi fel a győri üzleteket, bevásárlóközpontokat - VIDEÓ
Az ok egyszerű: az euró szárnyalása gyakorlatilag megállíthatatlan. És nemcsak ruhaneműért jönnek szomszédaink, az élelmiszert is érdemes nálunk beszerezni.
A boltosok viszont nem kimondottan bánják a bevásárlóturizmus fellendülését, hiszen nekik elsősorban a forgalom számít.
Egy átlagos hétköznap délelőtti forgalom az egyik leglátogatottabb győri bevásárlóközpontban. Most még kevesen korzóznak az üzletek között, de délutánra benépesülnek a bevásárló utcák. A vendégek elsősorban Szlovákiából és Ausztriából érkeznek, nekik most nagyon megéri ellátogatni a magyar boltokba, a ruhákat ugyanis féláron, az élelmiszereket pedig átlagosan 40%-al olcsóbban kapják meg hazánkban. Az elmúlt hetekben Győrben is felszökött a forgalom, ami természetesen az euró szárnyalásának köszönhető.
A gyengülő forint mellett persze számos leárazás és akció színesíti a kínálatot, aminek szomszédaink sem tudnak ellenállni. Az üzlettulajdonosok viszont örülnek a forgalomnak, legalább van aki megveszi árujukat, a magyar pénztárca ugyanis már nem sok mindent bír el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
