Hírek
2020. Március 04. 12:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Együtt élt a nővel, majd megölte és felgyújtotta a szegedi asszony
Tíz év börtönbüntetéssel sújtotta első fokon a Szegedi Törvényszék szerdán azt az asszonyt, aki 2017 májusában megölte élettársát, majd felgyújtotta és elásta az áldozat holttestét.
A bíróság emberölés, nagyobb kárt okozó csalás és hamis vád bűntettében, valamint garázdaság vétségében mondta ki bűnösnek a nőt, és 560 ezer forint vagyonelkobzást rendelt el vele szemben.
A jelenleg negyvenöt éves nő párkapcsolatban élt a sértettel az asszony szegedi ingatlanában. Kapcsolatuk során gyakran alakult ki kettejük között konfliktus, mely alkalmanként tettlegességhez, dulakodáshoz vezetett. A két nő 2017 májusában otthonukban összeveszett, dulakodni kezdtek, majd a gyanúsított többször megütötte és egy nadrágszíjjal megfojtotta a sértettet. Ezután a holttestet egy kiásás alatt álló kerti medence gödrébe tette, felgyújtotta, majd a felismerhetetlenségig összeégett maradványokat csemperagasztóval is leöntötte. A betemetett gödör fölött a nő sziklakertet alakított ki, hogy ezzel próbálja leplezni a történteket.
A gyilkosság után a gyanúsított a sértett másik ingatlanában lakó bérlőnek azt mondta, hogy a nő börtönben van és a lakbér átvételére őt felhatalmazta. A gyanúsított ezzel megtévesztette a bérlőt, és 2018 júliusáig jogtalanul vett át 560 ezer forint bérleti díjat.
A gyanúsított a gyilkosságot követően csaknem egy évig élt az áldozat házában, miközben a nő családját különböző történetekkel nyugtatgatta a hollétével kapcsolatban. A rendőrség a sértett eltűnése miatt 2018 júliusában indított eljárást, majd miután felmerült, hogy a történtek hátterében bűncselekmény állhat, tavaly februárban helyszíni szemlét tartottak a háznál, és a kertben megtalálták az asszony holttestét.
Amikor a rendőrség kihallgatta az asszonyt, hamisan azzal vádolta meg egy férfi ismerősét, hogy segédkezett neki a holttest eltüntetésében.
Az ügy előkészítő ülésén a vádlott beismerte bűnösségét, de nem tett vallomást. A vádlott és védője enyhítés érdekében jelentett be fellebbezést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
