Hírek
2016. Június 01. 19:24, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Éhségsztrájkkal és kitöréssel fenyegetőzik háromszáz kiskunhalasi menekültügyi őrizetes
Háromszáz menekültügyi őrizetes jobb körülményeket, gyorsabb ügyintézést követelt a Kiskunhalasi Menekültügyi Őrzött Befogadó Központ Szegedi úti telephelyén szerdán.
A közmédia helyszínen tartózkodó tudósítója olyan transzparenst is látott, amelyen a tiltakozók éhségsztrájkot helyeztek kilátásba.
Az ötszáz közül mintegy háromszáz menekültügyi őrizetes követeléseket fogalmazott meg, "a zárt körülményeket és a lassú ügyintézést kifogásolva" elégedetlenségének adott hangot - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
Három választott szószólójuk közül egy szíriai férfi petíciót juttatott el a menekültügyi hatósághoz, majd arra szólította fel az egybeverődött illegális bevándorlókat, hogy induljanak el Budapestre.
A rendőrség jelentős erőkkel biztosítja az intézményt és környékét, megakadályozza az őrzött központ elhagyását, fenntartja a városban a közrendet, a közbiztonságot - olvasható a közleményben.
Az M1 aktuális csatorna tudósítása szerint több száz rohamrendőr néz órák óta farkasszemet a skandáló illegális bevándorlókkal. A konfliktus délelőtti kirobbanása óta enyhült a helyzet. A riporter hangsúlyozta: bár a szószólók arra biztatták a tömeget, hogy induljon el Budapestre, ez csak fenyegetés maradt.
A központban különböző transzparenseket lehet látni, az egyiken a "freedom" (szabadság) felirat olvasható, de olyan is van, amelyen a migránsok éhségsztrájkot helyeztek kilátásba - hangzott el a tudósításban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.
2025. Március 21. 07:29, péntek | Belföld
Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni
2025. Március 20. 08:00, csütörtök | Belföld
6000 megawatt felett termeltek a hazai naperőművek
Kedden újabb csúcsokra ért a magyarországi zöldenergia termelés.
2025. Március 20. 07:54, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén
A brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén, Európának új vezetésre, új patrióta vezetésre van szüksége, amely nem a saját hatalmát építi, hanem a nemzetek Európáját erősíti