Hírek
2023. November 03. 08:16, péntek | Helyi
Élénkült a lakáspiac októberben
Egyre élénkebb a belföldi lakáspiac az októberi adatok alapján, elsősorban a kereslet erősödik – közölte az ingatlan.com.
Az előző hónap adatai szerint a kereslet országos szinten 17 százalékkal, Budapesten 22 százalékkal nőtt. Vidéken Fejér, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Vas vármegyék vezetnek 24 és 30 százalék közötti emelkedéssel.
Az ingatlanközvetítő a csok plusz bejelentésével magyarázta a fellendülést, bár annak hosszabb távú hatásait szerintük még nem lehet pontosan látni. Az új állami lakástámogatásiprogram hatását mutatja, hogy a bejelentése utáni napokban a fővárosi ingatlanhirdetések iránt 20 százalékkal többen érdeklődtek – tették hozzá.
A közlemény szerint a kínálati oldal egyelőre kimaradt a fellendülésből, hiszen októberben az új hirdetések száma még csökkent is 12 százalékkal. A teljes hirdetésállomány ugyanakkor csaknem 20 százalékkal nagyobb, mint 2022 októberének végén, a vevők több mint 150 ezer hirdetésből válogathatnak.
Az ingatlan.com nem számít a jelentős kínálat gyors felszívódására, de úgy vélik, hogy a most kezdődő élénkülés 2024-re fokozódhat. Ennek jelei elsőként a nagyvárosokban látszanak majd, a keresletet a befektetői érdeklődés is fokozhatja – tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 08:26, vasárnap | Helyi
A fenntarthatóságról a Föld napján Győrben
Szivárgásverseny, kockajáték, interaktív tudáspróba, ételkóstoló.
2026. Április 26. 08:12, vasárnap | Helyi
Gyakorlati jogászképzés: együttműködési megállapodást kötött a Széchenyi István Egyetem és a Győri Törvényszék
2026. Április 26. 07:08, vasárnap | Helyi
A madarak nyomában: ismeretterjesztő program és vízitúra Kisbodakon
Tanulással és kalandos vízitúrával folytatódott Kisbodakon a „Szigetköz Ismeretterjesztő Sorozat 2026”, ahol ezúttal a térség gazdag madárvilága került a középpontba.
2026. Április 25. 08:25, szombat | Helyi
Laczkovits-Takács az új frakcióvezető
A győri Fidesz-KDNP frakcióját mától Laczkovits-Takács Tímea vezeti.
