Hírek
2013. Május 29. 12:22, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Életfogytiglant kaphat a gyermekét tóba dobó nő
Vádat emelt és fegyházbüntetést kért az ügyészség az ellen a szlovák nő ellen, aki tavaly decemberben egy Mosonmagyaróvár környéki tóba dobta három és fél éves kisfiát, és a gyermek ennek következtében meghalt.
Takács Péter, Győr-Moson-Sopron megyei főügyész az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta, 14. életévét be nem töltött személy elleni emberölésben és személyi szabadság megsértésében kérik bűnösnek kimondani az asszonyt.
Közlése szerint utóbbi vádpontot az alapozza meg, hogy a nő – aki a folyamatban lévő válóper dacára sem akart különválni német férjétől – a zuhanyozó férfit a fürdőszobába zárta, így vitte ki közös gyermeküket a tóhoz, s abba belegázolva a jeges vízbe dobta a kicsit.
A közleményben a főügyész – megemlítve, hogy a nő a tette elkövetésekor mindvégig beszámítható volt – kitért arra is: ezeket a cselekményeket a büntető törvénykönyv 10-20 évi vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel rendeli büntetni.
Kálmán Gabriella, a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese kedd reggel közölte az MTI-vel, hogy a nyomozás lezárultával vádemelést javasoltak a nő ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
