Hírek
2017. Október 19. 15:00, csütörtök | Külföld
Életmű-díjat kap Diana Ross
A soul zene 73 éves élő legendája 28 listavezető slágert és 100 millió lemezt tudhat magáénak.
Életműdíjat kap az Amerikai Zenei Díjak (AMA) novemberi gáláján Diana Ross énekesnő, aki fel is lép az élőben közvetített díjátadó ünnepségen.
Az ABC tévétársaság és az AMA-gálát szervező Dick Clark Productions cég szerdán emlékeztetett arra, hogy 2008 óta tavaly ítélték először oda az életműdíjat, akkor Sting érdemelte ki az elismerést. A korábbi díjazottak között van Elvis Presley, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald és Michael Jackson is.
A soul zene 73 éves élő legendája 28 listavezető slágert és 100 millió lemezt tudhat magáénak. Pályája kezdetén a The Supremes együttessel üstökösszerűen futott be, az énekegyüttes népszerűsége az 1960-as években a Beatlesével vetekedett. 1967-től az együttes a Diana Ross and The Supremes nevet viselte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
