Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2020. Április 30. 06:56, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok

Elhunyt 12 beteg, megyénkben is nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Elhunyt 12 beteg, megyénkben is nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Újabb 48 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 2775 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt újabb 12 idős krónikus beteg. Ezzel 312 főre emelkedett az elhunytak száma, 581-an pedig már gyógyultan távoztak a kórházból – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.

Jelenleg 998 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 54-en vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1368 ember) és Pest megyében (375) van a legtöbb fertőzött.

Ezt követi Fejér megye (271), Zala megye (103), Komárom-Esztergom megye (101), Csongrád megye (97) és Győr-Moson-Sopron megye (77). Vas megyében (14) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Továbbra is a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. Ezért a védekezés most kezdődő második szakaszában is - amikor vidéken a kijárási korlátozás helyébe új szabályok lépnek életbe - fontos az ajánlások és a szabályok betartása, az idősek és a krónikus betegek fokozott védelme.

Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért továbbra is arra kérik a szakemberek az időseket, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat pedig kérik a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának