Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2019. Október 04. 11:23, péntek | Bulvár

Elhunyt az Amadeus hollywood-i producere

Elhunyt az Amadeus hollywood-i producere

Kilencvenöt éves korában kedden elhunyt Eric Pleskov ausztriai születésű hollywoodi filmstúdió vezető, tucatnyi Oscar-díjas film, köztük az Amadeus és a Farkasokkal táncoló producere – jelentették be a bécsi filmfesztivál szervezői.

Pleskow a Viennale tiszteletbeli elnöke volt.

A bécsi zsidó családban született Eric Pleskoff a második világháború kitörése után menekült el hazájából.

Filmipari karrierje a második világháború után kezdődött, amikor a megszálló amerikai hadsereg Németországba küldte őt, hogy náci propagandafilmeket kutasson fel és újjáépítse a Bavaria filmstúdiót Münchenben.

Amikor visszatért az Egyesült Államokba, a United Artists stúdióhoz szerződött, amely vezetésével tíz Oscar-díjas filmet készített, köztük a Milos Forman rendezte Száll a kakukk fészkére című mozit és Woody Allen Annie Hallját.

Az 1970-es évek végén megalapította az Orion Pictures filmstúdiót, ahol olyan Oscar-díjas filmeket készítettek, mint Milos Forman Amadeusát, Oliver Stone Platoonját, Kevin Costner Farkasokkal táncoló című filmjét és Jonathan Demme A bárányok hallgatnak című alkotását.

A hollywoodi sikerek mellett Pleskow európai filmeseknek is segédkezett produkcióik finanszírozásában, köztük Federico Fellininek, Pier Paolo Pasolininek, Bernardo Bertoluccinak és Francois Truffaut-nak.

Forrás: bama.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:18, péntek | Bulvár

Lázár János: 2500 forintba fog kerülni 2026-ban a borsodiaknak a vármegyei autópályamatrica

Jelentős kedvezménnyel, várhatóan 2500 forintért vehetik meg a Borsod-Abaúj-Zemplénben élők jövőre a megyei autópályamatricát - jelentette be az építési és közlekedési miniszter csütörtökön Facebook-oldalán.

2025. Március 13. 07:43, csütörtök | Bulvár

Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is stabil, a tüdőröntgen javulást mutat

Ferenc pápa állapota stabil maradt, a tüdőröntgen javulást mutat, a klinikai kórkép azonban továbbra is összetettnek számít - közölte a Szentszék az orvosi vélemény alapján szerda este.

2025. Március 13. 06:00, csütörtök | Bulvár

Rekordszámú szerző kapott jogdíjat, rekordszámú új dal született

2024-ben több mint 13,5 milliárd jogdíjat fizetett ki a dalok, zeneművek szerzőinek az Artisjus, ami reálértékben elérte a pandémia előtti szintet.

2025. Március 11. 07:41, kedd | Bulvár

Vatikán: az orvosok szerint Ferenc pápa túl van a közvetlen életveszélyen

Ferenc pápa túl van a közvetlen életveszélyen, klinikai kórképe azonban továbbra is összetettnek számít - közölte a Szentszék a Gemelli-klinika véleménye alapján hétfőn este.