Hírek
2018. Augusztus 03. 17:00, péntek | Sport
Elhunyt Bartus Miklós síző bajnok
Hetvenkilenc éves korában elhunyt Bartus Miklós tizenkilencszeres magyar bajnok síző.
A Budapesti Honvéd korábbi versenyzője sportolói pályafutása után oktatóként és edzőként dolgozott. 1978 és 1984 között a női alpesi válogatott technikai edzőjeként tevénykedett, 1989-tól pedig a Síoktatók Országos Szövetségének vezető oktatója volt.
Az éveken át szakkommentátorként is foglalkoztatott Bartus Miklós 2000-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét „a sísport és síturizmus népszerűsítésében és a hazai síoktatásban végzett kiemelkedő munkájáért”.
Forrás: MTI; gyorplusz.hu
Kép: sielok.hu - Bartus Miklós 2009-ben
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 07:23, kedd | Sport
Férfi vízilabda-vk - A házigazda görögök legyőzésével kezdtek a magyarok
Győzelemmel kezdte szereplését a magyar válogatott a férfi vízilabda világkupa görögországi divízió I-es tornáján: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese hétfőn a házigazdák felett diadalmaskodott nagy csatában 13-12-re.
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Sport
Márton Viviana vezeti az olimpiai ranglistát
A 2024-es párizsi játékokon aranyérmes Márton Viviana vezeti a 67 kilogrammos kategóriában a tekvondósok legfrissebb olimpiai ranglistáját.
2026. Április 05. 14:00, vasárnap | Sport
FA Kupa - A Liverpool kiütésével elődöntős a Manchester City
A tavalyi döntős Manchester City 4-0-ra legyőzte szombaton kora délután a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó angol FA Kupában, és a legjobb négy közé jutott.
2026. Április 02. 07:26, csütörtök | Sport
Férfi kézilabda BL - Nyolcgólos előnyben a Veszprém
A Veszprém házigazdaként 32-24-re legyőzte a Paris Saint-Germaint a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásának szerdai játéknapján, a negyeddöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.
