Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2016. Augusztus 13. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Elhúzódó válsághelyzetre kell készülni Európában

Elhúzódó válsághelyzetre kell készülni Európában

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint Európában a migráció miatt elhúzódó válsághelyzetre kell felkészülni, és \"a biztonság nem tűr halasztást\".

Bakondi György az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában ennek kapcsán közölte: értetlenséggel állnak az Európai Unió egyes vezető politikusainak megnyilvánulásai előtt, amelyek arról szólnak, hogy az emberek "pozitívan viszonyuljanak" az Európába beáramló tömegek szétosztásához.

Megjegyezte: egyes nemzetállamok, ha késedelmesen is, elkezdtek a lakosság biztonsága érdekében intézkedéseket hozni, erre példa a Németországban bejelentett intézkedési csomag is. A belbiztonsági főtanácsadó elmondta, hogy Belgiumban nagyjából egy órával az elkövetés előtt sikerült meghiúsítani egy robbantást, és Németországban is sikerült felderíteni egy hálózatot.

Bakondi György kitért arra is: az ukrán-magyar határszakaszon is tapasztalnak időnként mozgást, továbbá a román határnál is megjelentek migránscsoportok, de ezzel szemben mostanáig a román határvédelmi rendszer hatékonynak bizonyult.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése