Hírek
2010. Január 17. 15:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: Független Hírügynökség
Elhúzódó tetőzés Szolnoknál
Már csak két út van zárva vízátfolyás miatt a Sajónál. A Tisza várhatóan hétfőn tetőzik Szolnoknál. Megnyitották vasárnap délelőtt a Sajó áradása miatt kedden lezárt utat Tiszaújváros és Kesznyéten között - tájékoztatott a M
A vártnál később, január 18-án tetőzik a Tisza Szolnoknál. A vízállás is magasabb lesz, mint amit korábban jeleztek a szakemberek - tájékoztatta a Független Hírügynökséget vasárnap Lovas Attila, védelemvezető.
Az elmúlt 24 órában sem árvízvédelmi fokozat elrendelésre, sem fokozatváltásra nem volt szükség a Közép-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság területén. Szolnoknál várhatóan hétfőn tetőzik a Tisza, a várható vízállás 745-750 cm. Vasárnap itt 742 cm-t mértek.
A vízügyi igazgatóság területén továbbra is csak a Hortobágy-Berettyón van legmagasabb, harmadfokú árvízvédelmi készültség, Karcag és Túrkeve között.
A Hármas-Körös apad, napi 10-20 cm-rel csökken a vízszint.
Az utóbbi napok csapadékmentes időjárásának köszönhetően folyamatosan csökken a belvíz, így az igazgatóság területén 21 800 hektár van víz alatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld
Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is
Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is
2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld
2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus
A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót
2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld
Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
