Hírek
2020. Augusztus 04. 14:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elindult az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési kampánya
Elindult az Ökumenikus Segélyszervezet iskolakezdési kampánya, amelyet a Tesco áruházak vásárlói adománykuponokkal segíthetnek. Az akció célja, hogy kétezer iskolatáskát töltsenek meg a szükséges felszerelésekkel
- közölte a segélyszervezet hétfőn az MTI-vel. A szeptember 6-ig tartó, Iskolakezdés együtt! elnevezésű akcióban összegyűlt pénzből a segélyszervezet hátrányos helyzetű gyermeknek biztosít iskolaszereket.
Mint írják, a koronavírus-járvány miatt sok egyébként is hátrányos helyzetű család került még nehezebb anyagi helyzetbe. Számukra nagy kihívást jelent a szeptemberi iskolakezdéshez szükséges felszerelés előteremtése, különösen több gyermek esetén.
A segélyszervezet idén az előző évekhez képest kétszer annyi, azaz kétezer nehéz sorsú gyermek iskoláztatását szeretné támogatni.
A 2000 iskolatáska megtöltéséhez szükséges pénzen felül beérkező adományokat a gyermekek felzárkózását elősegítő egész éves munka támogatására fordítják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 12:00, szombat | Belföld
A kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött szerződést
2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld
Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának
2026. Május 16. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV helyzetének áttekintésétől függ a menedzsment jövője
Vitézy Dávid a MÁV helyzetének áttekintéséttől teszi függővé a döntést, hogy szükséges-e strukturális változás az állami vasúttársaság menedzsmentjében.
