Hírek
2019. December 19. 18:12, csütörtök | Helyi
Elkészítették a 100.000. e-motort az Audi Hungariánál
Az Audi Hungaria munkatársai mindössze másfél évvel a sorozatgyártás megkezdése után elkészítették a 100 000. e-motort.
2018 júliusa óta gyártanak elektromos meghajtásokat Győrben. Az e-motorokat az Audi márka első, teljesen elektromos modelljéhez, az Audi e-tron és az e-tron Sportbackhez szállítják Győrből. Az e-motorgyártás termelési kapacitását lépésről lépésre bővítették ki, így ma már naponta több mint 700 elektromos motor készül a győri gyárban.
„Az Audi Hungaria jelentősen hozzájárul az Audi elektromos offenzívájának megvalósításához. Intenzíven dolgozunk e-kompetenciáink bővítésén. 2018-ban sikeresen elindítottuk az elektromos meghajtások sorozatgyártását, emellett a Q3-gyártási szegmens mild-hibrid modelljeinek gyártásfelfutásával 2019-től elektromos meghajtású járművek is készülnek vállalatunknál. A már ismert e-transzformációs projekttel készülünk fel az elektromos meghajtás következő generációjának integrálására” – mondta Alfons Dintner, az AUDI HUNGARIA Zrt. igazgatóságának elnöke.
Jelenleg a vállalatnál kétféle e-motor készül, három különböző teljesítménnyel: 100 kW, 125 kW és 140 kW. Minden e-tron modellt két elektromos motor hajt, az egyik az első-, a másik a hátsó tengelyen található. A gyártás bővítésével a napi kapacitás 400-ról 720 egységre növekedett. Mind a gyártósorra, mind a moduláris gyártószigetekre új gyártóberendezéseket telepítettek. A munkatársak száma szintén nőtt: jelenleg 490 szakember készíti az elektromos meghajtásokat Győrben.
Az Audi Hungaria az elektromos meghajtások központi gyártótelephelye az Audi Konszernen belül. Az e-transzformációs projekttel a vállalat tovább fejleszti kompetenciáit, és további szaktudást épít fel.
Forrás: Audi Hungaria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
