Hírek
2023. November 12. 09:16, vasárnap | Helyi
Elkezdődött a Szent Márton Járóbeteg Központ fejlesztése Pannonhalmán
Sikeres pályázattal 250 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert a járóbeteg központ fejlesztésére a Pannonhalmi Járóbeteg Központ.
A projekt megvalósítása megkezdődött, indulnak a kivitelezési munkálatok. A cél az egészségügyi alapellátás és az egészségügyi járóbeteg szakellátás fejlesztése, valamint az ellátás színvonalának emelése a Szent Márton Járóbeteg Központban Pannonhalmán.
A Szent Márton Járóbeteg Központ a térség elsődleges egészségügyi intézménye, mely a szakellátási tevékenység mellett helyet ad Pannonhalma város alapellátásainak is. A 250 millió forint európai uniós támogatás segítségével kiépül az intézmény napelem-hálózata, gazdaságosabbá téve a napi szintű működést. Az eddigi manuális működtetésű bejárati ajtók helyett új, érintésmentes, automata bejárat készül, valamint fedett kerékpártároló is épül az udvaron.
A támogatás segítségével az intézmény orvosi és informatikai eszközparkja megújul, többek között új ultrahang berendezéseket és egy mennyezeti röntgenkészüléket is beszereznek. A fejlesztés eredményeként emelkedik a Szent Márton Járóbeteg Központ szolgáltatási színvonala, a beruházással az intézmény az elkövetkező években is a legmodernebb technikai háttérrel tud dolgozni a térségi betegellátás érdekében. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
