Hírek
2018. Július 03. 06:15, kedd | Belföld
Ellopták Mekk Elek szobrát
Még egy hónapja sincs, hogy Kolodko Mihály alkotása, Mekk Elek mini szobra kikerült a Széll Kálmán térre. Az alkotást azonban most ellopták.
A szobrász korábban azt mondta, hogy nemcsak Budapesten, hanem szülővárosában Ungváron is helyezett ki pici szobrokat, amiket nem megrendelésre készített, ezekért senki sem fizet neki. Az első budapesti szobor egyébként a Főkukac volt, de találkozhatunk budai oldalon, a Parlamenttel szemben, lent a Duna-parton a Ho-ho-ho horgász Főkukacával is.
Az aranyszívű, de örök kétbalkezes Mekk Mester házát bár 13 foglalkozást hirdető cégér díszíti, a valójában semmihez sem értő kecske inkább mindent csak elront, amihez hozzáér. A nagyjából 15-20 centiméteres szobor egészen eldugott helyen van a téren, a Vár felé vezető lépcsők egyikének az aljában.
Egyelőre nem lehet tudni, hogy ki vihette magával a közkedvelt mesefigurát, Mekk Eleket.
Forrás: origo.hu
Kép: welovebudapest.com- Papp Kinga Lívia
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
