Hírek
2019. Március 27. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Előállították az olasz Camorra bűnszervezetet fegyverellátóit
A dél-olasz Camorra bűnszervezetet fegyverrel ellátó bűnözői csoport 22 tagját állították elő az olasz és az osztrák hatóságok, közel 140 fegyvert és több mint 1600 lőszert foglaltak le mintegy 160 millió forint értékben
- közölte az európai uniós ügyészségi szervezet (Eurojust) kedden. A tájékoztatás szerint az olasz szervezett bűnözői csoport előállított 20 tagja mellett elfogtak két osztrák fegyverkereskedőt, akik az egy évig tartó nyomozás ideje alatt több mint 800 pisztolyt és legalább 50 Kalasnyikov géppisztolyt adtak el a csoportnak.
Az Olaszországban és Ausztriában lefoglalt fegyverek között pisztolyok, köztük 20 revolver, vadászpuskák, és különböző típusú gépkarabélyok vannak a hozzájuk tartozó nagymennyiségű lőszerrel. A fegyverek mindegyikéből eltávolították a gyártási-, vagy sorszámot - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
