Városlista
2025. március 25, kedd - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2011. December 18. 14:56, vasárnap | Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI

Előzetesbe került a darabolós gyilkosság gyanúsítottja

A Pesti Központi Kerületi Bíróság elrendelte a pestszentlőrinci „darabolós gyilkosság” elkövetésével gyanúsított nő előzetes letartóztatását.

A Fővárosi Bíróság honlapján szombaton közzétett közlemény szerint a bíróság végzésében az emberölés bűntette miatt a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) bűnügyi főosztály életvédelmi osztályán indult büntetőügyben elrendelte T. Edit gyanúsított előzetes letartóztatását az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, legfeljebb 2012. január 17-ig.

A végzés szerint figyelemmel a bűncselekmény kiemelkedő tárgyi súlyára, valamint a gyanúsított személyi körülményeire, megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsított jelenléte az eljárási cselekményeknél csak a kényszerintézkedés elrendelésével biztosítható, illetve szabadlábon hagyása esetén szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el. A végzés jogerős – áll a Fővárosi Bíróság közleményében.

Az ügyészség pénteken indítványozta a „darabolós gyilkosság” elkövetésével gyanúsított nő előzetes letartóztatását. A rendőrség csütörtökön jelentette be, hogy elfogták a pestszentlőrinci „darabolós gyilkost”; a megölt férfi élettársa, az 52 éves T. Edit részletes beismerő vallomást tett. Az elkövető előbb megfojtotta a férfit, majd a holttest mindkét kezét és lábát könyöknél, illetve térdnél megcsonkolta. A holttestet, amelyről a végtagok részeit levágták, megtalálták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Kék hírek

Felrobbant kézigránát okozta a balesetet a honvédség újdörögdi gyakorlóterén

Éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakorlat során felrobbant a gránát a feladatot végrehajtó kormánytisztviselő kezében pénteken a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén

2025. Március 22. 09:27, szombat | Kék hírek

Állon rúgta a beteghordót

A Siófoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a sürgősségi osztályon őrjöngött.

2025. Március 19. 07:40, szerda | Kék hírek

Menekült a rendőrök elől, letörte a sorompót

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki vezetői engedély nélkül, korábbi járművezetéstől eltiltása alatt vezette járművét, majd elmenekült a rendőrök elől, és ennek során két sorompót letört.