Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2016. Október 24. 11:42, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Emberölés kísérlete miatt vádat emeltek egy győri férfi ellen

Emberölés kísérlete miatt vádat emeltek egy győri férfi ellen

Emberölés kísérlete miatt vádalt emelt a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség egy 58 éves győri férfi ellen, aki idén tavasszal szerelemféltés miatt tizennégyszer szúrta meg volt barátnőjét.

Takács Péter közleménye szerint a házas férfinek 2014 decemberétől volt szerelmi viszonya a 31 éves későbbi sértettel, a kapcsolat a nő kezdeményezésére szakadt meg. A férfi találkozót kért egykori szeretőjétől, aki közölte a vádlottal, hogy új barátja van. A férfi erre egy szekrényből egy 12 centiméter pengehosszúságú kést vett elő, hogy ijesztéssel és sérülés okozásával bírja rá a nőt arra, ne találkozzon többet új barátjával. A sértettet a férfi többször mellkason és hasba szúrta, amit azzal indokolt, hogy ha a nő nem lehet az övé, akkor másé se legyen.
A nőn életmentő műtétet hajtottak végre, tizennégy szúrt, metszett sérülést ejtett rajta az elkövető. A hasüregi szúrások több belső szervet sértettek, és a sértettnek légmelle alakult ki. A nő gyógyulása mintegy három hónapot vesz igénybe, nem zárható ki, hogy maradandó károsodást szenvedett - zárul a közlemény.

Címkék: győr, vádemelés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.