Városlista
2025. december 7, vasárnap - Ambrus

Hírek

2011. Szeptember 18. 18:30, vasárnap | Helyi
Forrás: Győrplusz.hu

Emeld magasba a bringád!

Emeld magasba a bringád!

Sokan nyeregbe pattantak szombaton Bringapolisz elnevezésű kerékpáros programon. Fiatalok és idősek együtt gurultak végig Győr utcáin, hogy megmutassák, jó a városban bringával közlekedni.

A Bringapolisz célja nem az, hogy tüntessenek az autósok ellen, hanem hogy a vonulással megmutassák magukat a biciklisek, és Győr egy napra bringapolisszá változzon- mondja Mohos Kristóf, a Fapuma Kerékpáros Egyesület egyik alapítója.

A társaság lelkes bringás fiatalokból állt össze, akik biciklitúrákat, versenyeket szerveznek, különböző egyesületeknek segítenek.

– Fiatalok vagyunk, most tudunk valamit tenni a biciklisek helyzetéért. Mindig is kerékpároztam, hiszem és vallom, hogy az egyik legjobb közlekedési eszköz, főleg ebben a városban, ahol jó a kerékpáros infrastruktúra. Sok mindenen kellene persze változtatni – vallja Mohos Kristóf és hozzátette, jelzik észrevételeiket a városvezetésnek, de ha olyan problémát tapasztalnak, amit maguk is meg tudnak oldani, azt természetesen megteszik.

A Fapuma Kerékpáros Egyesület egyik szervezője a most zajló Mobilitási Hétnek.

További programok:

Szeptember 18. Vasárnap

11.00 Biciklitúra Hédervárra

A résztvevőket a szervezők kis vendéglátással várják, mint pl. tea, zsíros kenyér vagy bográcsétel ( Felszerelésről a résztvevőknek kell gondoskodniuk!)

Helyszín: Megyeház tér

11.00 Kerékpáros GEO Caching

GPS koordináták alapján helyszínek megtalálása. A helyszíneken a szervezők várják a résztvevőket matricát kapnak egy előre elkészített, nyakba akasztható igazoló lapra. Aki minden állomást teljesít ajándékban részesül.

Helyszín: Megyeház tér

Az indulóknak igény esetén kerékpárt biztosítunk (a „készlet erejéig [10 db]”)

Szeptember 19. Hétfő

– Bringázz a SULIBA kampány indítása

– „Bringa –vonat és Gyalog-busz” járatok indulnak a helyi általános iskolában a környezetbarát és biztonságos közlekedés jegyében

Szeptember 20. Kedd

– Bringázz a SULIBA kampány indítása

– „Bringa –vonat és Gyalog-busz” járatok indulnak a helyi általános iskolában a környezetbarát és biztonságos közlekedés jegyében

Szeptember 21. Szerda

– Bringázz a SULIBA kampány indítása

– „Bringa –vonat és Gyalog-busz” járatok indulnak a helyi általános iskolában a környezetbarát és biztonságos közlekedés jegyében

Szeptember 22. Csütörtök

– Bringázz a SULIBA kampány indítása

– „Bringa –vonat és Gyalog-busz” járatok indulnak a helyi általános iskolában a környezetbarát és biztonságos közlekedés jegyében

„Európai Autómentes Nap” –Közösségi közlekedés napja

– "Jegy nélküli utazási lehetőség a városi autóbuszokon"

– Kisalföld Volán telephely látogatás

2011. szeptember 22-én – csütörtökön – 16 és 18 óra között teleplátogatást szervez a Kisalföld Volán Zrt. az Ipar utcai műszaki telephelyen, előre regisztrált látogatók számára, legfeljebb 15 fős csoportokban, ahol az érdeklődők kb. 20 perces körbevezetésen vehetnek részt. A látogatókat a Városházától az Ikarus 55 típusú nosztalgiajárművével szállítják az Ipar utcai telepre, illetve vissza, továbbá a program előtt (15.30-tól) és után (kb. 18.30-ig) a Városházánál nyilvánosan meg lehet tekinteni és le lehet fotózni az autóbuszt. Az Ipar utcai telephelyen a fotózás a látogatók számára nem engedélyezett.

Regisztráció és további információ itt:

http://www.kisalfoldvolan.hu/index.php?hlid=464

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi

50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától

2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.

2025. December 07. 08:16, vasárnap | Helyi

Lassulni tanítanak a „kacifántosok”

December 3-án tartották a fogyatékossággal élők világnapját.

2025. December 07. 07:08, vasárnap | Helyi

Háztűzhöz, vadgázoláshoz és ütközéshez vonultak a tűzoltók

Több tűzeset is történt a múlt héten megyeszerte, szerencsére a lángokat még azelőtt eloltották, hogy valakit nagy baj ért volna, de Páliban – ahogy sajnos egy teljes ház égett – füstmérgezéssel szállítottak kórházba egy lakót.

2025. December 06. 08:30, szombat | Helyi

Íme a győri advent

A győri önkormányzat hivatalos oldalán összegyűjtötték, hogy mikor várják a vásárlókat az adventi kézműves vásár faházai a Széchenyi téren.