Hírek
2013. Augusztus 30. 09:24, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Emelkedett az üzemanyagok ára
Emelkedett az üzemanyagok ára.
A lépés nyomán a benzin átlagára 427-428 forintra, a gázolajé 432-433 forintra nőtt.Legutóbb a múlt hét pénteken volt árváltozás, akkor bruttó 4 forinttal emelkedett a 95-ös benzin és 7 forinttal a gázolaj nagykereskedelmi ára.A társaság február elejétől heti két alkalommal dönt az üzemanyagár-változásokról, így már nemcsak a hét első munkanapján, hanem a hét közepén is határoz az aktuális valutaárfolyam és a tőzsdei jegyzések alapján az árról.
A benzin ára tavaly április elején érte el csúcsát, akkor egy liter átlagosan 451 forintba került. A gázolaj literje 2012. január közepén volt a legdrágább, átlagosan 449 forint.Az autósok 15-25 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak a különböző kutaknál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
