Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2014. Június 11. 14:41, szerda | Helyi
Forrás: gyor.hu

Emlékpark nyílt Révfaluban

Emlékpark nyílt Révfaluban

Az Erzsébet királyné emlékoszlopát is bemutató parkot 2014. június 11-én adták át Révfaluban.

Dr. Somogyi Tivadar alpolgármester, a városrész önkormányzati képviselője kezdeményezte annak az új emlékparknak a kialakítását, amely a korábban elhanyagolt Rónay Jácint úti területen, az Ady Endre utca és a Dózsa Rakpart közti részen jött létre. Az alpolgármester az átadó alkalmából elmondta, az emlékpark érdekessége az az emlékoszlop, amely Erzsébet királynénak állít emléket, és amely korábban a mai Ady Endre utcában, a plébánia melletti telken belül állt. Az emlékoszlop jelentőségére révfalui polgárok hívták fel az alpolgármester figyelmét, hiszen azt Révfalu az Erzsébet királyné ellen elkövetett merényletet követő évben, 1899-ben állította, amikor az még önálló község volt.

Az új közpark kialakításával a történelmi jelentőségű emlékoszlop központi helyre került, így bárki számára elérhető, megtekinthető. Ezzel együtt egy régóta rossz állapotú terület is megújult, és új funkciót kapott, így a Révfalu belváros felőli kapuja is esztétikussá vált, ahol emlékezésre, pihenésre, beszélgetésekre is lehetőség nyílik. A sétánnyal, új növényekkel, padokkal kialakított tér több helyi cég, köztük a Pannonvíz Zrt., a Vill-Korr Hungária Kft., a Győrszol Zrt., a Kertészek és Kertbarátok Győr Városi Egyesülete és az Alfa Girod Kft munkáját dicséri.

Cikk folytatása...

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.