Hírek
2025. Szeptember 09. 08:23, kedd | Helyi
Enyhén emelkedett a vírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben, Győrben nincs ok aggodalomra
Enyhén emelkedett a koronavírus örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
Emelkedést tapasztaltak Budapesten a dél-pesti szennyvíztisztító-telep ellátási területén, Egerben, Miskolcon, Nyíregyházán, Szegeden, Szolnokon, Szombathelyen, Tatabányán és Veszprémben, míg 12 ellátási területre stagnálás volt jellemző. Csökkenést Kaposvár mintájában mértek.
Az örökítőanyag koncentrációja Salgótarjánban, Budapest déli és a budapesti agglomeráció mintájában az emelkedett, Zalaegerszegen, Győrben, Székesfehérváron, Pécsen, Szekszárdon, Szegeden, Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán, Miskolcon, Egerben és Budapest északi és központi mintájában a mérsékelt, máshol az alacsony tartományban volt.
Az NNGYK közlése szerint a szennyvízminták alapján a koronavírus-fertőzések számának emelkedése várható a következő hetekben. (Forrás: mti, illusztráció: pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:23, szerda | Helyi
Újabb mérföldkő az Audi Hungariánál
Elkezdődött az újgenerációs elektromos motorok gyártása az Audi Hungariánál.
2026. Június 24. 08:08, szerda | Helyi
Modern laborokkal és csúcstechnológiás eszközökkel gazdagodott a Széchenyi István Egyetem
Országos szinten is egyedülálló eszközökkel és modern laborokkal újult meg a Széchenyi István Egyetem mind a kilenc kara.
2026. Június 24. 07:08, szerda | Helyi
Elkezdődött a 9. Győri Gyermekegyetem
A „Jövő egyeteme” a témája az idei Győri Gyermekegyetemnek.
2026. Június 23. 08:26, kedd | Helyi
Ausztriai edzőtáborban indul a Juárez-korszak
Ismerős terepen rázódhat össze a szezonkezdésre csapat és a megújult edzői stáb. Efráin Juárez vezetésével Bad Radkersburgban készül az ETO FC az előttük álló időszakra.
