Hírek
2025. Május 07. 07:10, szerda | Helyi
Eperszezon 2025: Magas árak, ígéretes termés
A 2025-ös eperszezon Magyarországon korábban indult a szokásosnál, részben a meleg tavaszi időjárásnak köszönhetően.
A hazai fóliasátras eper már elérhető a piacokon, azonban az árak még mindig magasak. A fonyódi piacon például az eper kilónkénti ára 3–4 ezer forint között mozog, bár kisebb szemű gyümölcsöt már 2 ezer forint alatt is lehet találni.
Az import eper, főként Spanyolországból, már márciusban megjelent az üzletek polcain, kilónkénti ára 2 400–6 000 forint között változott. A hazai termelők szerint az árak csökkenése várható, ahogy a kínálat bővül a szezon előrehaladtával. A szabadföldi eper beérkezése május közepére várható, ami tovább mérsékelheti az árakat.
A magyar eperfajták, mint a Clery, Jolly vagy Asia, kiváló ízük és magas cukortartalmuk miatt kedveltek. A hazai termesztésű eper általában frissebb, mivel a szedést követően gyorsan kerül a piacokra.
A termelők és vásárlók egyaránt reménykednek abban, hogy a szezon előrehaladtával az árak tovább csökkennek, és a hazai eper mindenki számára elérhetőbbé válik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 08:24, csütörtök | Helyi
Több mint 370 alkotás érkezett az adventi rajzpályázatra – adták át a díjakat
Ünnepélyes keretek között adták át a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett adventi rajzpályázat díjait.
2025. December 18. 08:04, csütörtök | Helyi
Korábban kezdődött az influenzaszezon
Gyorsan terjed az influenza országszerte.
2025. December 18. 07:09, csütörtök | Helyi
Elkezdték árulni a fenyőfákat
Már árusítják a fenyőket Győrben is. Idén csaknem 10-15 százalékkal drágultak a karácsonyfák tavalyhoz képest.
2025. December 17. 08:27, szerda | Helyi
Karácsonyra valami különlegeset? Ajándékozzon interaktív LED játékélményt!
Rohannak a hetek, mindjárt itt a karácsony, és nincs még igazán jó ajándékötlete?
