Hírek
2026. Február 03. 07:16, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Érkezik a postaládákba a nemzeti petíció
Budapest után most már vidéken is postázzák a nemzeti petíciót - jelentette be a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videójában.
Hidvéghi Balázs hangsúlyozta: a petíció sorsdöntő kérdésről szól, "a tét óriási".
A politikus közölte: "Brüsszel a fejünk felett akar dönteni rólunk, el akarja venni a magyarok pénzét, hogy abból háborút finanszírozzon, hogy Ukrajnát finanszírozza".
"Ma már mindenki számára világos: Brüsszel háborút akar, és nem elég nekik az az irgalmatlan mennyiségű pénz, amit már eddig is Ukrajnára költöttek, még többet akarnak odaadni a korrupcióban úszó ukrán államnak. És ezt a pénzt a tagállamoktól hajtanák be, Magyarországtól is" - fogalmazott.
Hidvéghi Balázs hozzátette: "egy brüsszeli bábkormány pedig parancsszóra nyitná a kasszát Brüsszelnek és Ukrajnának és fizetne."
"A Tisza ugyanis nem tud nemet mondani Brüsszelnek, hiszen őket azért tartja Brüsszel, hogy végrehajtsanak. Ők odaadnák a magyar emberek pénzét a háborúra, és odaadnák a pénzt Ukrajna működtetésére is. Ez pedig belerántaná Magyarországot a háborúba és tönkretenné a magyar családok megélhetését is, mert ezt a pénzt nem a levegőből szednék elő, hanem adóemelésekből, megszorításokból és rezsiemelésből. Pont abból, amit már most is előkészítenek"
- fogalmazott.
A politikus ezért arra kér mindenkit, hogy csatlakozzon a nemzeti petícióhoz, álljon ki Magyarországért és küldje vissza a kipostázott küldeményt. "Üzenjük meg együtt jó hangosan, mi magyarok nem fizetünk a háborúra, nem fizetünk Ukrajnára, és nem fizetünk magasabb rezsit a háború miatt" - mondta. Úgy vélte, "minél többen mondjuk ki, hogy nem fizetünk, annál erősebb lesz a magyarok hangja".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld
NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását
Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld
BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
