Hírek
2019. Január 29. 07:31, kedd | Belföld
Érkezik az új 500 forintos
Február 1-jén befejeződik a jegybank által 2014-ben elkezdett bankjegycsere, megjelennek az új 500 forintosok. A régi változattal még 2019. október 31-ig lehet fizetni – közölte a Népszava.
A Népszava közlése szerint, a régi 10 000 forintos bankjegyek bevonásáról még nem hozott döntést a Magyar Nemzeti Bank, ezért mind a régi, mind az új változata egyelőre korlátozások nélkül felhasználható a készpénzforgalomban.
A régi 1000 forintosokat viszont viszonylag rövid idő alatt kivonták a forgalomból, de postahivatalokban és bankfiókokban még bő két és fél évig becserélik.
A bankjegyeket kivonásuk után az MNB lakossági pénztárában még húsz évig díjmentesen beváltják azonos névértékű új fizetőeszközre, mennyiségi korlátozás nélkül.
Forrás: origo.hu
Kép: csalad.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
