Hírek
2023. Augusztus 11. 09:16, péntek | Helyi
Érmekkel térnek haza a Széchenyi István Egyetem hallgatói az Egyetemi Világjátékokról
A győri Széchenyi István Egyetem sportoló-hallgatói nagyszerűen szerepeltek az egyik legnagyobb nemzetközi multisport-eseményen, a kínai Csengtuban megrendezett Egyetemi Világjátékokon.
Sebestyén Dalma úszásban két ezüstöt, míg Szabó Bence evezésben bronzérmet szerzett.
Az Egyetemi Világjátékokat, korábbi nevén az Universiadét a kínai Csengtuban rendezték 8 sportágban, 119 ország mintegy tízezer versenyzője részvételével. Az Olimpia utáni második legnagyobb multisport-eseményen a győri Széchenyi István Egyetem is több sportágban képviseltette magát. Az intézmény hallgatói érmekkel és értékes helyezésekkel járultak hozzá a magyar csapat sikeréhez.
Sebestyén Dalma, a Széchenyi István Egyetem hallgatója, az Uni-Győr Úszó SE versenyzője rendkívül erős mezőnyben vágott neki a 200 méteres női vegyesúszás döntőjének, amelyben végül 2.13,44-es időeredménnyel másodikként csapott a célba, megszerezve ezzel a magyar csapat első úszóérmét. Az úszás utolsó versenynapján 200 pillangón megismételte remek teljesítményét, és 2.09,12-es idővel ismét ezüstérmet nyert. A győri úszó egy harmadik számban is érdekelt volt, 100 méter pillangón is kiharcolta a döntőt, ahol hetedik helyen végzett.
Győr a folyók városa, ennek megfelelően a Széchenyi István Egyetem második érme is egy „vizes” sportágban született Szabó Bence révén, aki Furkó Kálmánnal (Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem) bronzérmet szerzett a férfi könnyűsúlyú kétpárevezősök versenyszámában. Habár a páros 500 méternél még a hatodik pozícióban lapátolt, a célba már harmadikként érkezett.
A szintén széchenyis Fehérvári Eszter Szili Dorinával (Szegedi Tudományegyetem) az 5. helyen ért célba a női könnyűsúlyú kétpárevezősök versenyszámában. Szabó Bence és Fehérvári Eszter egyaránt a Győri Atlétikai Club versenyzői, egyetemünk oktatójának, Alföldi Zoltánnak a tanítványai, akinek munkáját már nyolcszor ismerték el az év edzője díjjal.
Az Európai Egyetemi Játékokon aranyérmes Sipőcz Richárd a világjátékok +100 kilogrammos küzdelmeiben is részt vett, a Széchenyi István Egyetem Sportegyesületének dzsúdósa végül az ötödik helyen végzett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi
Csak óvatosan az utakon
Elszoktak a közlekedők a havazástól.
2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi
Győriek is lehetnek az év sportolói
Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
