Hírek
2016. Augusztus 09. 10:25, kedd |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Erős hét után folytatódik a szúnyoggyérítés
Augusztus első hetében, a korábbi csapadékos időjárás miatt az ország több térségében is jelentős mértékű szúnyoginvázió alakult ki.
A kialakult helyzet enyhítése érdekében a múlt héten teljes kapacitással, több mint százezer hektáron, 323 településen gyérítették a vérszívókat a szakemberek. Amennyiben az időjárás lehetővé teszi, ezen a héten 75 ezer hektáron, összesen 300 településen irtják majd a rovarokat.
A múlt hét pénteki szeles időjárás miatt Zala és Békés megye néhány településén elmaradt a korábban betervezett gyérítés, a Balaton és a Velencei-tó egyes pontjain pedig félbemaradtak a kezelések. Ezeket a munkálatokat a hét első napjain pótolják. Mindezek mellett a szúnyoggyérítés kilencedik hetében Budapesten, a Balatonon, a Dráva mentén, valamint Bács-Kiskun, Baranya, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron és Vas megyében dolgoznak a szakemberek összesen 75 ezer hektáron.

A központi szúnyoggyérítési program mellett az önkormányzatok önállóan is végezhetnek szúnyoggyérítést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 08:24, hétfő | Helyi
Az idény végén befejezi pályafutását Nathalie Hagman, a Győri ETO kézilabdázója
Az évad befejeztével távozik a Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is címvédő Győri Audi ETO KC kézilabdacsapatától a svéd válogatott Nathalie Hagman, aki egyúttal felhagy aktív sportolói pályafutásával is.
2026. Április 06. 08:21, hétfő | Helyi
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt is a szavazásra buzdít
Legyen minden jobb – ezzel a szlogennel készíti a programjait a Magyar kétfarkú Kutya Párt, amely azt ígéri az idei választáson, hogy embert juttat a parlamentbe.
2026. Április 06. 07:08, hétfő | Helyi
MÁV: április 7-étől jelentős változások a győri fővonalon!
Újabb üteméhez érkezik a Déli-Körvasút építése, így április 7-étől várhatóan 2027-ig Budapest-Kelenföld és Ferencváros között jellemzően csak egy vágányon közlekednek majd a vonatok.
2026. Április 05. 08:24, vasárnap | Helyi
Győri fiatalok a válogatottban
A rangos Multi Nations Youth Swim Meet válogatott versenyen öt győri fiatal képviselte Magyarországot, ami önmagában is komoly elismerés. 2 arany, 1 ezüst, 4 bronzérem a mérleg.
