Hírek
2013. Február 23. 16:09, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Európa nagy részén magas vagy közepes intenzitású a járvány
Európa jelentős részén magas, illetve közepes intenzitású az influenzajárvány - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szombaton a Facebook-oldalán.
Európa jelentős részén magas, illetve közepes intenzitású az influenzajárvány - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szombaton a Facebook-oldalán.
Mint írták: az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) legfrissebb összefoglalója szerint a február 11. és 17. közötti időszakban a legtöbb európai államban változatlan volt az influenzahelyzet, 19 ország számolt be földrajzilag kiterjedt influenzajárványról, 11 országban emelkedett, tízben viszont már csökkent az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma.
Az ECDC jelentése szerint az adatokból arra lehet következtetni, hogy néhány ország már túljutott a járvány csúcsán, ugyanakkor a kontinens egészét tekintve továbbra is változatlan maradt az influenza aktivitása Európában.
Az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók légúti mintáiból körülbelül fele-fele arányban mutatták ki az influenza A és az influenza B vírusokat az európai influenzafigyelő szolgálat múlt őszi indulása óta - írta az ÁNTSZ.
Az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) legfrissebb, szerdai jelentésében azt írta: még mindig terjed az influenza Magyarországon. A múlt héten több mint 32 ezren fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedésekkel, kilencezerrel többen, mint az azt megelőző héten.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
