Hírek
2019. Július 27. 14:13, szombat |
Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Illyés Tibor
Évente több mint kétezer bomba-bejelentés érkezik
Évente országszerte 2000-2500 valós bejelentést kapnak a honvédség tűzszerészei - mondta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az M1 péntek esti műsorában.
Gajdos Milán hozzátette: ha bárki feltételezett robbanótestet talál, a rendőröket kell értesítenie, ők szólnak a katonáknak.
A hadnagyot annak kapcsán kérdezték, hogy a Városliget Ajtósi Dürer sor és Dózsa György út kereszteződéséhez közel eső részénél egy zárt építkezésen egy második világháborús, szovjet gyártmányú, 100 kilogramm tömegű rombolóbombát találtak a héten. A robbanószerkezetet péntek délelőtt a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred szakemberei emelték ki.
Gajdos Milán elmondta, a második világháborúban bevetett bombák az évtizedek alatt veszélyesebbé válhattak. A pénteki művelet idejére több mint 3500 embert kellett kitelepíteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 13. 16:00, csütörtök | Belföld
Magyarországnak köszönetet mondva jelentette be a Trump-adminisztráció a Genfi Konszenzus Nyilatkozat titkárságának Washingtonba költöz
Magyarországnak az eddigi munkáért köszönetet mondva jelentette be az amerikai külügy- és egészségügyi miniszter közös közleményben a Genfi Konszenzus Nyilatkozat titkárságának Washingtonba költözését szerdán.
2026. Augusztus 13. 07:31, csütörtök | Belföld
Már járható a 8-as főút és közlekednek a vonatok is az ösküi tűznél
Még dolgoznak a tűzoltók, de már járható a 8-as főút és közlekednek a vonatok is Veszprém vármegyében, az ösküi tűznél - közölte a Mávinform és a rendőrség csütörtök reggel.
2026. Augusztus 13. 07:29, csütörtök | Belföld
Dunai fenékküszöb építéssel és bárkasüllyesztéssel emelnék a Duna szintjét Paksnál
Egy dunai fenékküszöb építésének azonnali megkezdését rendelte el a kormány a paksi atomerőmű és Dunaszentbenedek település között.
2026. Augusztus 12. 11:00, szerda | Belföld
Államfőválasztás - Fidesz-KDNP: Baka András nem méltó Magyarország köztársasági elnökének
Méltatlannak nevezte a köztársasági elnöki tisztségre az államfőnek kedden megválasztott Baka Andrást a Fidesz és KDNP frakcióvezetője a Facebookon.
