Hírek
2025. November 10. 08:27, hétfő | Helyi
Ezzel a kerettel futunk neki a VB-nek
Kilenc Európa-bajnoki bronzérmes hiányzik a magyar női kézilabda-válogatott szűkített, 18 fős keretéből
A november 26-án kezdődő világbajnokságra állított össze és kedden hirdetett ki Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány.
A tavaly decemberben – részben hazai környezetben – rendezett kontinenstornán harmadik helyezett nemzeti csapat tagjai közül a kapus Böde-Bíró Blanka és a jobbszélső Győri-Lukács Viktória szülési szabadság, az ugyancsak jobbszélső Faluvégi Dorottya és a balátlövő Juhász Gréta sérülés, az irányító Tóth Nikolett, a beálló Pásztor Noémi, a balátlövő Kácsor Gréta, illetve a balszélső Petrus Mirtill és Szöllősi-Schatzl Nadine szakmai döntés miatt maradt ki a keretből.
Böde-Bíró, Győri-Lukács, Faluvégi, Juhász, Kácsor, Szöllősi-Schatzl és Tóth már a 35 fős bő keretben sem szerepelt.
Az utazó keretben a bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő Győrt a kapus Szemerey Zsófi és a balszélső Fodor Csenge képviseli. A Magyar Kupa-győztes Ferencvárosból öten, az előző idényben bajnoki bronzérmes Esztergomból négyen tagjai a keretnek.
A november 26. és december 14. között Hollandiában és Németországban sorra kerülő világbajnokságon mérkőzésenként 16 játékos léphet pályára. A torna során öt cserére van lehetőség a 35-ös névsorból.
A magyarok ellenfele november 27-én Szenegál, 29-én Irán, december 1-én pedig Svájc lesz 's-Hertogenbosch-ban. A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe.
A magyar női válogatott 18 fős vb-kerete:
kapusok: Szemerey Zsófi (Győr), Janurik Kinga (Ferencváros), Bukovszky Anna (Esztergom)
jobbszélsők: Kovács Anett (Esztergom), Grosch Vivien (Debrecen)
jobbátlövők: Klujber Katrin (Ferencváros), Papp Nikoletta (CS Minaur Baia Mare, román), Albek Anna (Metz HB, francia)
irányítók: Vámos Petra (Metz HB), Simon Petra (Ferencváros)
beállók: Tóvizi Petra (Debrecen), Bordás Réka (Ferencváros), Szmolek Apollónia (Esztergom)
balátlövők: Kuczora Csenge (Thüringer HC, német), Faragó Lea (Esztergom), Csíkos Luca (Vác)
balszélsők: Márton Gréta (Ferencváros), Fodor Csenge (Győr)
A magyar válogatott programja:
Posten Kupa (Straume):
november 20., csütörtök:
Magyarország-Szerbia 20.30
november 22., szombat:
Norvégia-Magyarország 16.45
november 23., vasárnap:
Magyarország-Spanyolország 14.00
Világbajnoki csoportkör:
november 27., csütörtök:
Magyarország-Szenegál 20.30
november 29., szombat:
Irán-Magyarország 20.30
december 1. hétfő:
Magyarország-Svájc 20.30
(Kép: Magyar Kézilabda Szövetség)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
